Často kladené otázky

 • Čo je to vlastne ApkaPreMesto a na čo je to celé dobré? 
  ApkaPreMesto je mobilná aplikácia pre Android a iPhone určená pre mestá a obce. Dala si za úlohu modernú a „smart“ prezentáciu miest a obcí v očiach občanov a turistov. Je to hotové riešenie, ktoré stačí len zobrať a používať, všetko sme už vymysleli a pripravili za Vás. Tento projekt zároveň posúva možnosti za hranice, na ktoré ste zvyknutí pri bežných webových stránkach a umožňuje napr. použitie GPS, fotoaparátu alebo notifikácií priamo do telefónu.
 • Je k dispozícii aj Iphone (iOS) verzia aplikácie? 
  Áno je k dispozícii aj iPhone verzia pre iOS, ktorá je 100% totožná s Android verziou. V prípade ak budete mať záujem o Android aj Iphone verziu súčasne, cena iOS verzie je zvýhodnená o 10 až 15% podľa zvoleného balíku. 
 • Mohol by som si niekde pozrieť nejakú vašu funkčnú aplikáciu?
  Samozrejme, aplikáciu mesta Nitra nájdete na tomto odkaze: https://www.apkapremesto.sk/ukazkova-aplikacia/
 • Prečo sa rozhodnúť práve pre projekt ApkaPreMesto? 
  ApkaPreMesto je vyskúšaný a overený projekt ktorý vznikol na základe spolupráce s mestom Nitra a ich turistickým informačných systémom. Skúsenosti, ktoré sme za roky vývoja nazbierali sme zhodnotili pri vývoji projektu ApkaPreMesto. Za vývojom stojí spoločnosť EWORKS.sk, ktorá prevádzkuje desiatky stránok obcí po celom Slovensku a v danej oblasti pôsobí viac ako 10 rokov. V neposlednom rade, v čase písania týchto odpovedí sme prvým a jediným podobným projektom na Slovenskom trhu. 
 • Prečo by mestu nemala stačiť webová stránka? 
  Samozrejme mestu môže stačiť webová stránka, ale my počítame že naši klienti chcú byť výnimoční 🙂 Štatistika je neúprosná a viac ako 70% ľudí už webové stránky pozerá len na mobiloch. Klasické počítače, notebooky alebo tablety vymierajú. Dáte teda ľudom informácie na zariadení, na ktorom ich chcú prirodzene dostať. Okrem toho ich budú mať stále so sebou a nie sú obmedzení len na použitie počítača doma alebo v práci. Aplikácie okrem toho využíva možnosti, ktoré nikdy webová stránka využiť nemôže, napr. GPS na určenie polohy turistu a upozornenie na pamiatky v okolí, prípadne fotoaparát napr. na nahlásenie čiernej skládky odpadu. Zabudnite úplne na SMSky, notifikácie vieme doručovať priamo do aplikácie, oveľa krajšie a zadarmo. 
 • Aká je cena? 
  Obstarávacia cena ju nulová, inak povedané aplikácia je zadarmo (0 €) bez skrytých poplatkov. Aplikáciu Vám zdarma pripravíme, nasadíme do Google Play (Apple Store) a po dohode ju pre Vás môžeme aj naplniť obsahom. Po nasadení sa začne účtovať mesačný poplatok, ktorý je v závislosti od zvoleného balíka od 39 do 99 € bez DPH / platforma. Ak budete mať záujem zároveň aj o verziu pre iPhone, cena iOS verzie bude zvýhodnená o 10 alebo 15%, podľa zvoleného balíku. 
 • Na trhu som videl podobné riešenia, kde bola jedna aplikácia pre X miest, funguje to rovnako? 
  Nie, dostanete vlastnú aplikáciu, len pre svoje mesto, vo svojom dizajne a so svojím obsahom. Napr. aplikácia pre mesto Nitra sa volá „O Nitre“ a figuruje v Google Play ako samostatná aplikácia. 
 • Financovanie na mesačnej báze mi príde nevýhodné, prečo ste zvolili toto financovanie? 
  Treba si uvedomiť, že ak si dáte niekomu aplikáciu vyvinúť, zaplatíte povedzme 5000 € (v závislosti od rozsahu prác, ale aplikácie sú rádovo niekoľkonásobne drahšie ako webové stránky). Táto suma by Vám stačila na prenájom ApkyPreMesto na 4 až 10 rokov (podľa balíka). Čo je ale podstatne a čo si treba uvedomiť, že projekt ApkaPreMesto kontinuálne vyvíjame. U nás sa Vám nemôže stať, že sa o 3 roky ocitnete v situácii, kedy máte zrazu 3 roky starú aplikáciu (ktorá už dosť možno nefunguje) a musíte si ju dať vyvinúť nanovo. 
 • Ako rýchlo mi viete aplikáciu dodať? 
  Veľmi rýchlo, do 7 dní od podpisu zmluvy môže byť aplikácia v prevádzke (spracovanie obsahu je už následne závislé viac od klienta ako od nás).
 • Ako sa do aplikácie dostáva obsah a čo na to potrebujem? 
  Celý obsah aplikácie máte pod kontrolou cez webové rozhranie, ktoré je tak intuitívne, že nepotrebujete ani školenie. Len si sadnete a môžete apku napĺňať obsahom, aj keď ste úplný laik. Nepotrebujete na to nič, ani žiadne extra vedomosti, ani žiadne extra vybavenie, stačí Vám bežný internetový prehliadač (napr. Chrome). 
 • Obsah už máme na webe, musíme ho znova nahadzovať do aplikácie? 
  Nemusíte, ak máte trošku šikovného webového programátora, stačí aby Vám pripravil export dát z webu a aplikácie si sama začne sťahovať napr. novinky alebo udalosti do kalendára. 
 • Ak by som chcel od Vás zároveň aj riešenie webovej stránky, viete mi pomôcť? 
  Áno vieme, dáme Vám do pozornosti náš projekt www.moderneobce.sk, ktorý je zároveň prepojený s projektom ApkaPreMesto a stránka a aplikácia môžu okamžite zdieľať obsah.
 • Kde vás môžem kontaktovať?
  Na čísle 0907 502 945, na maile info@apkapremesto.sk alebo na Skype „eworks.sk“. Prípadne neváhajte použiť náš online chat v pravej dolnej časti obrazovky. 
 • Kde sa môžeme stretnúť? 
  V rámci našich možností sme ochotní vycestovať k vám do obce alebo mesta. Samozrejme sa vždy môžeme stretnúť v našich priestoroch v Nitre.